Інструкції

                                                                                            Затверджено

                                                             Директор школи
                                                                      «     »      20   р.

ПОСАДОВА  ІНСТРУКЦІЯ
завідувача кабінету біології і хімії №

І. Відповідальність, обов'язки та права посадових осіб

1.1. Відповідно до Закону України « Про охорону праці» і По­ложення про організацію охорони праці та порядок розслідування нещасних випадків у навчально-виховних закладах керівник на­вчального закладу:

 

  • відповідає за створення безпечних умов праці в кабінеті (лабораторії) біології і  хімії;
  • організовує навчання педагогічних працівників з питань безпеки життєдіяльності з наступною перевіркою знань відповід­но до чинних нормативних актів;
  • організовує роботу з розроблення інструкцій з безпеки для кабінету (лабораторії) біології і  хімії, а також їх періодичний перегляд один раз на три роки.
    1. Завідувач кабінету (лабораторії) біології і  хімії:

 

  • несе безпосередню відповідальність за безпечний стан робочих місць, обладнання, приладів, інструментів, інвентарю тощо;
  • забороняє використання обладнання, що не передбачено Типовими переліками;
  • здійснює навчання та інструктаж учнів і вихованців з охо­рони праці під час робіт, що передбачені навчальними програ­мами.

 

  1. Вчитель біології і  хімії:

 

  • відповідає за безпечне проведення навчально-виховного про­цесу, проводить інструктаж учнів на початку навчального року з реєстрацією в журналі обліку навчальних занять, а під час прове­дення позакласних і позашкільних заходів — з обов'язковою реєстрацією в журналі встановленої форми відповідно до Положен­ня про організацію та порядок розслідування нещасних випадків у навчально-виховних закладах;
  • несе особисту відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу;
  • повідомляє керівника навчального закладу про кожний нещасний випадок, організовує надання першої допомоги потерпі­лому, а за необхідності — спеціалізованої медичної допомоги;
  • організовує евакуацію учнів із приміщення у разі пожежі та під час інших аварійних ситуацій.

 

  1. Щоразу перед проведенням експерименту вчитель пови­нен проінструктувати учнів про заходи безпеки під час проведення даного досліду, докладно розповісти про властивості хімічних речовин, що будуть використані, пояснити причини, що призводять до нещасних випадків, і засоби щодо їх запобігання.

 

  1. Лаборант, який працює під керівництвом завідувача кабі­нету (вчителя біології і  хімії), стежить за дотриманням учнями правил тех­ніки безпеки і гігієни праці, відповідає за:

 

  • зберігання та експлуатацію обладнання, підготовку його до лабораторних і практичних робіт, демонстраційних дослідів;
  • профілактичне обслуговування (видалення вологи, вити­рання пилу тощо) хімічного посуду, приладів та апаратури, при­строїв і приладдя;
  • наявність засобів надання першої допомоги і протипожеж­ного інвентарю.
    1. Завідувач кабінету, учителі хімії, керівники гуртків один раз на три роки проходять навчання на курсах підвищення квалі­фікації з безпеки життєдіяльності з наступною атестацією.

 

1.7.Відповідальність за стан електрообладнання, вентиляції, водопровідної і каналізаційної мереж і сантехнічних споруд у ка­ бінеті хімії несуть особи, призначені наказом керівника навчаль­ного закладу.

 

    1.8.Вносити будь-які зміни, знімати або заміняти окремі еле­менти комунікацій (вмикати додаткові електроприлади тощо) можна тільки з дозволу особи, зазначеної в пункті 1.7.